Jdi na obsah Jdi na menu
 


O klubu

 

ÚVOD:
   Fotbalový oddíl Spartak Dubice byl založen v poválečných letech,v době,kdy ještě Dubice byla samostatnou obcí. První hřiště se nacházelo poblíž současného Kovošrotu. Na přelomu 50-60-tých let bylo hřiště přemístěno přímo do prostor obce,která je dnes součástí České Lípy.
 
PŮSOBENÍ V SOUTĚŽÍCH:
   Od založení až do počátku 90-tých let hrála Dubice v okresních soutěžích. V roce 1992 přišel historický postup do 1.B třídy(v týmu hráli mj.Capouch,Holub,Hruška,Jandač,Jelínek,Pětioký,Pocar,Souček,Soukup,Studenovský a trenérem byl Jiří Hromádka) Tato soutěž se hrála do r.1997, za poměrně časného střídání trenérů (Vápeník,Zátka,Mazal),kdy se opět sestoupilo do OP. V r.1997 převzali trénování bývalí hráči Jiří Jelínek a Zdeněk Pětioký a do Dubice se během roku vrátila 1.B třída. Vrcholem všeho bylo v letech 2005-2007 působení v 1.A třídě,což je největším úspěchem v historii oddílu.. V r.2009 ale následoval opětovný sestup do OP. Po 12 letech ukončil trénování J.Jelínek a v trenérské činnosti pokračoval samostatně dosavadní asistent Z.Pětioký.     V současné době se hraje v Dubici opět B.třída a klub s poměrně mladým kádrem má určitě i vyšší ambice.
 
SOUČASNÝ STAV:
   V klubu působí tři mužstva
 
Muži - 1.B třída   - Trenéři : Zdeněk Pětioký,Milan Slipčenko
Ženy - 3.liga                       Stanislav Kouřil,Hana Čiháková,Michaela Kinářová
Žáci  -  okresní přebor          ing.Karel Kleiner
 
SOUČASNÝ HRÁČSKÝ KÁDR:
  Hruška Jindřich, Ráliš Miloš, Hájek Tomáš, Gorol Anton, Škach Pavel, Podrazil Petr, Proch Roman, Kulha Michal, Pětioký Tomáš, Vodrážka Pavel, Slipčenko Milan, Bárta Tomáš, Třešňák Tomáš, Kovački Ivo, Székely Pavel, Kulha David, Vokál Josef, German Tomáš, Šedivý František.řezáč Lukáš
 
SOUČASNÉ VEDENÍ KLUBU:
Předseda : Jíří Jelínek
Hospodář : Miroslav Řebíček
Členové výboru: ing. Klainer Karel, ing.Novotný Jiří, Simmerová Petra, Čiháková Hana,Pětioký Zdeněk, German Robert
 
LEGENDY KLUBU:
   Největší je asi bývalý dlouholetý hráč a předseda klubu(ve funkci působil skoro 30let) Karel Hajný,který bohužel zemřel v r.2011,ve věku 80 let.
Dále Cepek, Vávra, Štěpánek, Všechovský, Šindelář, Maška, Ježek
   V oddíle hrálo nebo trénovalo spousta hráčů sousední České Lípy - namátkou :
   Josef Vápeník, Pavel Soukup,Petr Mazal,Pavel Jandač,Ladislav Martínek,
  
    Další dlouholetí hráči:
    Harry Pocar,Miroslav Řebíček,Ladislav Severa, Josef Šidlo,Krédl, Václav Pícha, František Drha, Jiří Hromádka, Vráťa Opočenský, Honza Holub,  Mirek Bičan, Jiří Ducháček, Láďa Najman, Honza Kuntoš, Jan Cichovský, Ilja a Ivan Hurychové, Pavel Zdeněk Pětioký a Jiří Jelínek. Z těch mladších a ještě hrajících  Jindřich Hruška,   Miloš Ráliš a Tomáš Hájek.

 

 

Po třech letech působení v I.B.třídě Libereckého kraje, se náš oddíl dobrovolně z této soutěže odhlásil. Důvodem bylo ,že hráči již neměli takový zápal do fotbalu jako před několika lety. K zápasu se scházely v malém množství, někteří hráčí zanechaly aktivní činnosti a to vše se odrazilo na tom, že členové výboru i sami hráči se rozhodly tuto soutěž dobrovolně opustit. A tak pro nadchazející ročník 2013 - 2014 bude náš klub působit v okresním přeboru českolipska.